Apie

Sveiki! Esu lietuvių kalbos mokytojas. Gali būti, kad jau girdėjote apie mane ar mano „Privalomą neprivalomų knygų sąrašą“, ne per seniausiai paplitusį internete. Kaip ir kodėl nusprendžiau tapti mokytoju, išsamiai aprašiau viename straipsnyje, todėl čia tik trumpai priminsiu savo istoriją.

​Dar prieš keletą metų net neįsivaizdavau, kad vėl grįšiu į mokyklą. Ganėtinai ilgą laiką dirbau pačius įvairiausius darbus: buvau tekstų kūrėju, žurnalistu, redaktoriumi, komunikacijos projektų vadovu, laisvai samdomu specialistu ir taip toliau. Trumpai tariant, gyvenau patogų gyvenimą, tačiau dėl to nesijaučiau laimingas. Ko gero, trūko visai mažai, kad monotoniška rutina paverstų mane vabalu, kokiu Kafkos „Metamorfozėje“ vieną rytą atsibudo Gregoras Zamza. Laimė, būdamas daugmaž dvidešimt septynerių nusprendžiau, kad reikia ryžtis kardinaliems pokyčiams – per metus baigiau pedagogikos studijas bei susiradau darbą mokykloje, kuris apvertė mano gyvenimą aukštyn kojomis. Dirbant su mokiniais, sugrįžo noras kurti ir stengtis iš visų jėgų, pasijutau atjaunėjęs ir netgi pradėjau važinėti riedlente! Šiandien tiesiog neįsivaizduoju, ką daryčiau, jei negalėčiau dirbti mokykloje.

Tiesa, kaip ir didžioji dalis mokytojų Lietuvoje, laisvalaikiu dar dirbu papildomai: užsiimu nedideliais skaitmeninės komunikacijos ir reklamos projektais. Į pasaulį sėkmingai išleidęs savo pirmąją dvyliktokų laidą, šiais metais nusprendžiau dar daugiau laiko skirti švietimui, todėl netrukus minėtų papildomų darbų visai atsisakysiu. Tikiuosi, kad juos pavyks pakeisti „Contribee“ projektu (spauskite čia). Jo idėja labai paprasta: kiekvienas iš jūsų gali norima suma paremti lietuvių kalbos mokytojo veiklą, o už tai gauti atitinkamo turinio – įdomių straipsnių, vertingų žinių, intriguojančių tinklalaidžių epizodų ir panašiai. Kitaip tariant, užuot dirbęs papildomus darbus, nesusijusius su ugdymu, nuo šiol kursiu turinį jums apie tai, kas man iš tiesų atrodo svarbu, tai yra švietimą, ugdymą, kultūrą.

Pagrindinis tikslas – surinkti pakankamą pinigų sumą, reikalingą tinklalaidės „Prie lentos“ epizodams. Pamokos trukmės laidose atsakinėti aktualiomis temomis kviesiu švietimo, kultūros, meno ir kitus veikėjus. Mano prenumeratoriai taip pat gaus vertingų knygų ir filmų rekomendacijų su aprašymais, gilins žinias apie lietuvių ir užsienio autorius bei jų kūrinius, seks literatūrines keliones ir net galės skaityti mano asmeninį dienoraštį, kuriame atskleisiu darbo mokykloje užkulisius. Galiu užtikrinti, kad bus ir naudinga, ir įdomu, todėl raginu prisijungti! Tai padaryti aktualu absoliučiai visiems, kurie nori plėsti savo kultūrinį akiratį, sužinoti, kuo gyvena mūsų šalies mokytojai, prisidėti prie geresnės Lietuvos švietimo situacijos, prie raštingesnės, daugiau skaitančios ir kritiškai mąstančios visuomenės kūrimo. Jums tereikia pasirinkti vieną vieną iš septynių lietuvių kalbos mokytojo CONTRIBEE puslapio viršuje nurodytų planų, spausti mygtuką PRENUMERUOTI ir sekti nurodymus. Užsiregistruoti užtruks vos dvi minutes, o visas būsimas ir anksčiau sukurtas turinys jums taps prieinamas. Nekantrauju pradėti, todėl kviečiu ir jus mokytis su manimi bei prisidėti prie teigiamų pokyčių mūsų visuomenėje!

Mokytojo kontaktai

Platinti puslapyje esančius tekstus ir kitą turinį be autoriaus sutikimo draudžiama.