Apie mokytoją

Sveiki! Esu lietuvių kalbos mokytojas Karolis Klimas. Gali būti, kad jau girdėjote apie mane ar mano Privalomą neprivalomų knygų sąrašą, kadaise paplitusį internete. Kaip ir kodėl nusprendžiau tapti mokytoju, išsamiai aprašiau viename straipsnyje, todėl čia tik trumpai priminsiu savo istoriją.

​Jeigu kas nors jaunystėje man būtų pasakęs, kad tapsiu mokytoju, nebūčiau patikėjęs. Ganėtinai ilgą laiką dirbau pačius įvairiausius darbus: buvau tekstų kūrėju, žurnalistu, redaktoriumi, komunikacijos projektų vadovu, laisvai samdomu reklamos ir rinkodaros specialistu ir taip toliau. Trumpai tariant, niekaip neradau sau vietos, nesijaučiau laimingas. Būdamas daugmaž dvidešimt septynerių nusprendžiau, kad reikia ryžtis kardinaliems pokyčiams – per metus baigiau pedagogikos studijas bei susiradau darbą mokykloje, kuris apvertė mano gyvenimą aukštyn kojomis. Dirbant su mokiniais, sugrįžo noras kurti ir stengtis iš visų jėgų, pasijutau atjaunėjęs ir netgi pradėjau važinėti riedlente! Šiandien esu tikras, kad įsidarbinti mokykloje buvo geriausias sprendimas mano gyvenime.

Tiesa, toli gražu ne viskas mokykloje rožėmis klota. Apie tai papasakojau savo debiutinėje knygoje „Mokytojas“, pasirodžiusioje 2023 metų vasarį. Tai – neįprasto žanro grožinis kūrinys apie dvejus darbo gimnazijoje metus, kuriuos įrėmina (nebe)jauno, savęs ieškančio žmogaus istorija. Mano manymu, „Mokytojas“ yra universali knyga, tinkanti visiems suaugusiesiems ir mokiniams nuo dešimtos klasės. Tai patvirtina ir knygos populiarumas, kuris man pačiam buvo gana netikėtas, – pirmasis jos tiražas parduotas vos per dvi savaites. Džiaugiuosi, nes esu įsitikinęs, kad švietimas yra sėkmingos visuomenės pagrindas, ir noriu, kad išsilavinimą prioritetu laikytų kuo daugiau žmonių. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl duodu interviu, rašau straipsnius arba keliauju po Lietuvą su Žaklina, savo mylimu automobiliuku.

Šiuo metu dirbu korepetitoriumi – nuotoliniu būdu padedu vienuoliktų ir dvyliktokų klasių mokiniams pasiruošti egzaminui. Taip pat kuriu šviečiamojo pobūdžio turinį (vaizdo pamokas, tinklalaides ir kt.), kurį talpinu „Contribee“ platformoje. Šis projektas taip pat skirtas visiems – ir mokiniams, ir suaugusiesiems. Mokytis niekada nevėlu, todėl kviečiu prisijungti!  

Jei turite klausimų, bendradarbiavimo pasiūlymų ar tiesiog norite pasidalinti mintimis, rašykite man į feisbuką arba siųskite laišką el. paštu lietuviukalbosmokytojas@gmail.com.

Lietuvių kalbos mokytojo veiklą galite stebėti ir Youtube kanale, instagrame (kelionės ir kt.), programėlėse Goodreads (literatūra) bei Letterboxd (kinas). Knygą „Mokytojas“ pigiausia užsisakyti internetu.

Platinti puslapyje esančius tekstus ir kitą turinį be autoriaus sutikimo draudžiama.